projekt domu

Właściwy wybór projektu domu – na co powinniśmy uważać?

Chwila, w której wybieramy projekt naszego przyszłego domu, jest jedną z najważniejszych w życiu. Niestety, jak mogliśmy usłyszeć w filmie Niesamowity Spider-Man – „Z wielką mocą wiąże się wielka odpowiedzialność”. To, co zdecydujemy teraz – w niedalekiej przyszłości zmieni się z rysunku na kartce papieru i z naszych marzeń – w prawdziwy dom. Nasz dom. Dlatego należy być maksymalnie skoncentrowanym w procesie wyboru projektu domu, gdyż zaniedbanie na tym etapie może mieć duże konsekwencje po wybudowaniu.

O czym powinniśmy pamiętać, wybierając projekt domu?

1. Rozsądnie wybierzmy powierzchnię. Zbyt duże domy, często oznaczają jedynie zwiększony koszt i dużo więcej miejsc do sprzątania. Pomyślmy, ile naprawdę potrzebujemy powierzchni, uwzględnijmy potencjalne zmiany sytuacji w przyszłości – co, jeśli rodzice na starość będą potrzebowali pomocy?
2. Pomyślmy, jakie role powinny spełniać poszczególne pomieszczenia. Garderoba, a może dodatkowa sypialnia? Spiżarnia czy mini siłownia? Rozrysujmy sobie nasz wymarzony plan domu i pomyślmy, czy o czymś nie zapomnieliśmy.
3. Czy wystarczy nam garaż jednostanowiskowy? Czy będziemy w stanie zaakceptować garaż wolno stojący, jeśli sytuacja się zmieni?

Takich pytań można zadać więcej, ale ich cel jest jeden – mamy się w naszym własnym, nowym domu po prostu dobrze czuć, a nie żałować, że o czymś zapomnieliśmy. Oczywiście, drobne błędy są nieuniknione – ale starajmy się minimalizować ich liczbę.