projekty dużych domów

Dom dla rodziny wielodzietnej

Projekty dużych domów są naprawdę różne i zależnie od wybranego przedziału w kwestii metrażu można oczekiwać różnej ilości pomieszczeń. Dla rodzin wielodzietnych i wielopokoleniowych bardzo istotna jest duża ilość pokoi. Dobrym rozwiązaniem w tego typu domach jest przeznaczenie piętra na pokoje dziecięce i sypialnie, czyli strefę sypialnianą, a parteru na strefę dzienną.

Rozmieszczenie pokoi w domu

Często w rodzinach wielodzietnych dzieci przyzwyczajone są do wspólnych pokoi. Jeśli w domu istnieje taka możliwość, warto rozdzielić młodsze rodzeństwo od starszego i chłopców od dziewczynek. Osobne sypialnie z czasem okażą się najbardziej komfortowym rozwiązaniem, a dzieci dorastając będą mogły zachować potrzebną dozę prywatności i spokoju.
Na parterze, jeśli metraż na to pozwala warto wyznaczyć jeden pokój z przeznaczeniem dla gości. Dzięki temu w razie wizyt dziadków czy wujostwa nie będzie kłopotu z noclegiem, a goście zyskają odrobinę intymności.

Projekty domów dużych najczęściej uwzględniają takie pomieszczenia jak pralnia, suszarnia czy spiżarnia. O ile przy małych rodzinach są to komfortowe ułatwienia, o tyle w przypadku wielodzietnej rodziny są to elementy wręcz obowiązkowe do komfortowego funkcjonowania.

Inspiracja od Domywstylu.pl